ACİL SERVİS

Böcek sokmaları, yaralanmalar, şok ve bayılmalar, boğulmalar, ısı çarpması, donma, zehirlenmeler, travma (araba çarpması – yüksekten düşme), elektrik çarpması ve yanıklar küçük hayvan (kedi, köpek) hekimliğinde sıkça rastlanan hayati önem arz eden klinik problemler olup genellikle acil müdahale gerektirmektedir. Acil müdahale hastaların sahipleriyle yapılan ilk telefon görüşmesinden kliniğe getirilinceye ve klinikteki değerlendirilmesi ve tedavisine kadar olan klinik yaklaşımları içerir. Hastaların kliniğe getirilmeden önce sahipleri tarafından yapılabilecek temel uygulamalar teşhis metodları ve gerekli tedaviler acil müdahalede önem arz eder.

Bahsedilen klinik problemlerden birisine evcil dostunuz maruz kaldı ise ilk fırsatta en yakın kliniği aramanız ve veteriner hekiminize danışmanız gerekir.

Cerrahi ekipmanlarımız acil durumlar için sürekli hazır ve steril tutulmaktadır. Durdurulamayan kanamalı vakalarda ve deri bütünlüğü bir şekilde bozulmuş vakalarda, deri altı dokusunun bozulmadan bir an önce cerrahi işlemler yapılması çok önemlidir. Kliniğimiz, deneyimli veteriner hekimleri ile bu tür cerrahi müdahaleler konusunda minik dostlarınızın sağlığı için sürekli hazır durumdadır. Kedi ve köpeğinize uzman ekibimiz ile 24 saat acil veteriner cerrahi müdahale yapılmaktadır.