KEDİ AŞI PROGRAMI TAKVİMİ

Kedi Aşı Programı

Tüm evcil hayvanlarda olduğu gibi kedilerde de aşılama, pet sağlığı açısından hayati önem taşır. Yavru bir kedinin aşı programı başlangıç zamanı; anne sütünden ayrıldığı dönem, kedi ırkı, genel sağlık durumu gibi özelliklere göre değişkenlik gösterebilir.

 

Kedi Aşı Takvimi

Asklepion Veteriner Kliniğinde tedavisine başlanan tüm petlerin aşı program takvimi oluşturulur. Bu takvime bağlı olarak aşı dönemleri, hasta sahiplerine aşı tarihinden önce SMS ile bildirilir.

 

Yavru Kedi Aşıları Kaç Aylıkken Başlar?

Kediler doğduğu anda aşılanmaz. Yavruları, aşı dönemine kadar anne sütü korur. Bu korumanın etkisi geçtiği zaman yavrular hastalıklara ve mikroplara karşı savunmasız kalırlar.

Yavru kediler 6-8 haftalık olduklarında uzman veteriner hekim tarafından aşılanmalıdır. İlk uygulama parazit tedavisidir. Parazit tedavisi yapılmayan yavruların hem hayati tehlikeleri bulunuyor, hem de pet sahibinin sağlığı açısından olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.

 

Düzenli Aşı Programı

Evcil dostlarımız da bizler gibi bakteri ve virüslerden dolayı olumsuz etkilenir hastalanabilir, bazı virüs ve bakteri türleri hayati tehlikeye neden olabilir. Düzenli aşı; kedinizin bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi, tehlikeli ve ölümcül hastalıkları engeller ve petinizin ömrünü uzatır. Aşı karnesi oluşturulduktan sonra rutin aşı programının takibi açısından pet sahiplerine her aşı döneminden önce SMS ile bilgilendirme yapmaktayız.

 

Kedilere Hangi Aşılar Yapılır?

Kedilere karma aşı (kedi gençlik hastalığı, calicivirus ve herpesviruslere karşı korur), lösemi aşısı, kuduz aşısı ve gerekli görülür ise mantar aşısı uygulanır.

 

Aşılar ve Aşı Programları hakkında detaylı bilgi için lütfen 0533 095 50 35 numaralı telefonumuzdan, ya da iletişim sayfası üzerinden bize ulaşın.