KÖPEK AŞI PROGRAMI TAKVİMİ

Köpek Aşı Programı

Köpekler yaşam şekilleri göz önünde bulundurulduğunda, bakteri, virüs gibi dış tehditlere oldukça açık durumdadır. Aşılama programı tamamen hastaya özel belirlenip ırkına, yaşadığı ortama, beslenme durumuna ve karşılaşacağı riskler gibi değişkenlere göre tayin edilmektedir. İzmir Torbalı’da hizmet veren Asklepion Veteriner Kliniği, dostunuzun aşı takvimini oluşturur ve uygulama tarihlerini, aşı gününden önce size SMS aracılığıyla bildirir.

 

Yavru Köpek Aşısı Ne Zaman Yaptırılmadır?

Köpekler doğduğu andan itibaren her türlü virüs ve bakteriye karşı savunmasız durumdadır. İlk aşı yapılana kadar gerekli korumayı anne sütü sağlar. Yavru köpekler 6-8 haftalık olduklarında yapılması gereken ilk olarak parazit tedavisidir. Devamında kanlı ishal, kuduz, lösemi gibi virüs ve bakterilerden korunmak için gerekli aşılama işlemlerine devam edilmelidir.

 

Köpeklere Hangi Aşılar Yapılır?

Aşı programı karma aşı ile başlar ve karma aşı köpeğinizi gençlik hastalığı, kanlı ishal, hepatit, parainfluenza (şiddetli köpek nezlesi) ve leptospirozis hastalıklarına karşı korur.

Karma aşı, bronchicine aşısı, corona aşısı, kuduz aşısı, lyme aşısı, mantar aşısı gibi aşılar yapılmaktadır.

 

Aşılar ve Aşı Programları hakkında detaylı bilgi için lütfen 0533 095 50 35 numaralı telefonumuzdan, ya da iletişim sayfası üzerinden bize ulaşın.